Sultangazi Kombi Arıza Kodları

Acil Kombi Tamiri

Acil Kombi Tamiri

0212 450 44 50

Acil Kombi Servis

Acil Kombi Servis

0212 450 44 50

Acil Kombi Bakımı

Acil Kombi Bakımı

0212 450 44 50

Makineli Petek Bakımı

Makineli Petek Bakımı

0212 450 44 50

Acil Kombi Servis

Acil Kombi Servis

0212 450 44 50

Kombi Servis İçin Doğru Adres

Kombi Servis İçin Doğru Adres

0212 450 44 50

Ferroli A01 arıza kodu: farklı sorunların habercisi olabilir: Birinci olarak gaz kesik olabilir ve gaz saati üzerindeki kesici korumaya geçmiş olabilir. Bu durumda gaz saati üzerindeki gaz kesici bobinde yer alan başlığın kendinize yönelik çekilmesi gerekir. İkinci olarak ateşleme hatasına işaret olabilir çakmak ve iyonizasyon hatası olması nedeniyle servisten yardım alınmalıdır. Üçüncü olarak da kombi içindeki gaz valfi için gösterge anlamına gelir. Arızalı olan gaz valfi için gereken destek alınmalıdır. Gaz ayarı çok düşük olabileceği için talepler servise iletilebilir.

Ferroli A02 arıza kodu: kombi brülörü kapalı konumda olması ve kart arıza hallerinde kendini gösteren bir sorundur. Eğer kartta sorun varsa, bunun tamir ettirilmesi veya mümkünse değiştirilmesi gerekir. Şayet birinci nedenden dolayı bir sorun varsa, iyonizasyon alev varmış gibi bilgi verir ve servisten yardım talep etmeniz gerekir.

Ferroli A03 arıza kodu: ekranda görünürse, bu durumda sorunun olası sebepleri değerlendirilir: Birinci neden, ısıtma sensörünün hata göstermesi olabilir ve bu sensörün kontrol edilmesi gerekir. İkinci olarak sistemde su devir daimî sirkülasyon pompasında sorun yaşanabilir. Pompa kontrol edilmelidir. Son olarak kalorifer tesisatında hava olması nedeniyle arıza oluşabilir. Sistem havası boşaltılmalı, yardım talep edilmelidir.

Ferroli A06 arıza kodu: ateşlenme sonrasında alev yetersizliği sorununa işaret eder. 4 dakikada 6 kez olması sorundur. Bu durumun birkaç nedeni bulunmaktadır. Birinci olarak iyonizasyon elektroAtu arızası nedeniyle sorun yaşanabilir. Bu durumda iyonizasyon elektrolit pozisyonunun değişmesi gerekmektedir. Önce kontrol edilir ve gerekirse değiştirilir. İkinci neden düzensiz alev olmasıdır. Bu durumda brülörün kontrol edilmesi gerekmektedir. Üçüncü neden de hava ve duman kanalarının tıkalı olmasıdır. Bacada duman çıkışı kanallarının ve ilgili hava giriş terminallerinin tıkanıklığı giderilmelidir.

Viessmann kombi arıza kodları

F2 Arıza Kodu Brülör Hata Veriyor Ve Buna Bağlı Olarak Da Limit Termostat Atmış Olabilir. Bu Esnada Tüketicinin Müdahale Edeceği Herhangi Bir Durum Olmamaktadır. Viessmann Servisi İle İrtibata Geçiniz.

F2/F3 Arıza Kodu Brülör Çalışır Durumdayken Cihaz Alev Almış Durumda. Ateşleme Elektrotların Da Veya İyonizasyon Da Sorun Olabilir. Net Çözüm İçin Servis Tarafından Müdahale Gerekir.

F4 Arıza Kodu Cihaz Ateşleme İşlemini Gerçekleştiriyor Ama Alevi Algılayamadığından Sönme Yapıyor Ve Cihazın Çalışması Duruyor. İyonlarda, Gaz Valfinde, Ateşleme Elektrotlarında Yahut Elektronik Kartta Arıza Olabilir. Servis Tarafından Görülmesi Gerekir.

F30 Arıza Kodu Peteklere Isı Gitmesin De Etmen Olan Ntc Sensörün De Hasar Oluşmuş. Kaloriferlerden Sıcaklık Alınamayabilir. Servis İle Görüşerek Sorunun Çözümü Hakkında Detaylı Bilgi Alınız.

F38 Arıza Kodu Kaloriferlere Sıcaklık Veren Ntc’de Temassızlık Mevcut. Temassızlık Söz Konusu Olduğu İçin Elektronik Kart Sensörü Göremiyor Ve Otomatik Olarak Petekler Isınmıyor. Sensörde Ki Temassızlığın Giderilmesi İçin Servis İle Görüşünüz.

F51 Arıza Kodu Sıcak Suyun Gelmesin De Etkili Olan Ntc Sensörün De Ya Arıza Oluşmuş Yada Kısa Devre Oluşmuş. Bu Yüzden De Kombi Sıcak Su Akıtmıyor. Sorunun Çözümü İçin Teknik Servisi Arayınız.

B0/B8 Arıza Kodu Baca Sistemi İle Alakalı Olan Baca Gazı Sensörünün Temassızlık Yaşadığını Veya Sensör De Kısa Devre Meydana Geldiğini Belli Eden Arıza Kodudur. Ntc Sensör Elektronik Kart Tarafından Algılanamıyor. Viessmann Kombi Servisi’nden Destek Alınız.

Kiturami kombi arıza kodları

01-02-03 arıza kodu

Cihazının ateşlemeye çalışıyor ama maalesef ateşleme başarısız olmakta. Yetkili servis çağırınız

04 arıza kodu Sıcak su sensörü arızalıdır. Servis çağırınız

05 arıza kodu

Cihaz üzerinde elektriksel bir problem söz konusudur . Servis çağırınız

06 arıza kodu

Atık gazın atıldığı bacada olan sorunlarda bu arızayı göstermektedir . Gaz dışarı atılamıyor, baca çekmiyor, bacanın boyutu kısa veya atık gaz fanı arızalarında bu hata görülmektedir

07 Arıza kodu

Atık gaz fanının yavaş dönmesi veyahut bacanın ve fan’ın zamanla kirlenmesi durumunda bu hatayı vermektedir. 08 arıza kodu Oda termostatının yanlış bağlanması, kombi ile arasındaki kablonun 30 mt yi aşması veyahut bağlantı olmaması durumlarında yanmaktadır

95 arıza kodu

Kombideki su miktarı az ise bu hatayı vermektedir. Cihazınızın suyunu kontrol ediniz.

96 Arıza kodu

Kombideki suyun aşırı ısınması durumlarında bu arıza görülmektedir.Cihazın emniyeti için brülorler yanmayı durdurur , sirkülasyon pompası çalışmaya devam ederek suyun soğumasını sağlar.

97 arıza kodu

Ortamda gaz kaçağı olması durumunda bu arıza görülmektedir. Hemen servisinizi arayınız.


Airfel Kombi Arıza Kodları

 

C 20 - Kalorifer gidiş sensörü arıza kodu Kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

C 40 - Kalorifer dönüş sensörü uyarısı Kalorifer dönüş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

C 28 - Baca gazı sensörü arıza kodu Baca gazı sensörünün arızalı olduğunu ve baca gazı sıcaklığını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

C 78 - Basınç sensörü hatası Basınç sensörünün arızalı olduğunu ve su basıncını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamayabilir.

C 50 - Kullanım suyu sensörü arıza kodu Plakalı eşanjör üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

C1 05 - Hava atma programı aktif Hava atma programının çalıştığını gösterir. Bu kodda anahtar işareti belirir ve bir süre sonra kendiliğinden normale döner.

C1 11 - Güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmışsa bu hata kodu verilir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.

C1 10 - Limit termostat devrede Kalorifer gidiş suyunun 93°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz.

C1 33 - Ateşleme hatası Brülörde alev oluşumunda veya kontrolünde sorun olduğunda anakart bu hatayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.

C1 17 - Su basıncı yüksek arıza kodu Kalorifer devresinde ki su basıncının yüksek olduğunu gösterir (2,5 bar ve yukarısı için). Kombinin suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1.5 olana kadar boşaltın.

C1 18 - Su basıncı düşük Kalorifer devresinde ki su basıncının düşük olduğunu gösterir.

C1 54 - Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı kalorifer gidişten yüksek arıza kodu Bu hata kodu geçicidir. Bir süre sonra kombi normal çalışmaya devam eder.

C1 29 - Fan arızası Fan çalışmaya başlamazsa bu hatayı verir.

C1 30 - Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı Baca gazı sıcaklığının 80-90°C olduğunu gösterir. Baca tıkandığında veya yoğuşma suyu giderinde bir tıkanma var ise bu hata oluşabilir.

C1 56 - Hatalı besleme voltajı arıza kodu Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir

Bosch Gazlı, Yoğuşmalı Kombi (Bosch Classic Condense)

A7 Arıza Kodu: Sıcak kullanım suyu sensörü (DHW-NTC) arızalı. Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin. (Sıcaksu NTC sini değiştirin.)

A8 Arıza Kodu: BUS iletişiminde kesinti. Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin.

b1 Arıza Kodu: Kod anahtarı algılanmıyor. Kod anahtarını yerine doğru takın, numarasını kontrol edin, gerekirse değiştirin.

b2 veya b3 Arıza Kodu: Dahili hata.

C6 Arıza Kodu: Fan çalışmıyor. Fan Motoru Arızalı Değiştirin.

CC Arıza Kodu: Dış hava sensörü algılanmıyor. Dış hava termostatını ve bağl. kablosunu kontrol edin.

d3 Arıza Kodu: 8 ve 9 köprüsü eksik veya harici sıcaklık limitörü devreye girmiş. Soket yerine oturmamış, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş.

d5 Arıza Kodu: Harici (extern) sıcaklık sensörü arızalı (Denge kabı). Harici (extern) sıcaklık sensörünü ve kablolarını kontrol edin.

E2 Arıza Kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı. Sıcaklık sensörünü değiştirin.

E9 Arıza Kodu: Isı bloğundaki emniyet termostatı (STB), atık gaz emniyet sensörü veya düşük basınç emniyet şalteri devreye girmiş.

EA Arıza Kodu: Alev algılanmıyor. Kombinizin Gaz giriş vanası açık mı ? Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol edin.

F0 Arıza Kodu: Dahili hata.

F1 Arıza Kodu: Dahili hata.

F7 Arıza Kodu: Cihaz kapandığı halde alev algılanmaya devam ediyor. Elektrodları kontrol edin. Atık gaz yolu açık mı? Anakart nemli olup olmadığını kontrol edin.

FA Arıza Kodları: Gaz kesildiği halde alev algılanmaya devam ediyor. Iyonizasyon elektrodunu ve gaz armatürünü kontrol edin. Kondens suyu sifonunu temizleyin.

Fd Arıza Kodları: Yanlışlıkla vede uzun süreli olarak reset butonuna basılmış. Reset butonuna tekrar basın.

Buderus Heiztecnihnik Arıza Kodları

1 Arıza Kodu: Baca Çekişi Yok Bacalı ise bacanızı kontrol edin, Hermatik ise Fan Motorunuzu veya Prosostat parçasını kontrol edin.

2 Arıza Kodu: Aşırı Isınma Kombinin sisteminde hava var, sirkülasyon motorundan havasını alın.

3 Arıza Kodu: Alev Oluşmuyor Kombinize gaz gelmiyor. Gaz vanasını kontrol edin ocağınızı yakarak dairenize gaz geldiginden emin olun. Uzun süre kombi kapalı kalmış ise Reset yapın kombinize 3 defa tekrarlayın.

4 Arıza Kodu: İstenilen Sıcaklığa Geldi Kombinizin altında varsa vanaları kontrol edin. Radyatör musluklarınızın en az 3 tanesi açık olması gerekir. Peteklerinizin havalarını alın.

5 Arıza Kodu: Kullanma Suyu 85 Derece Üç yollu vananız arızalı kalorifer bölümüne su kaçırıyor.

6 Arıza Kodu: Alev Oluşmadı (İyonizasyon Arızası) 3 Defa resetleyin halen arıza devam ediyorsa Kombinizin Anakartı Arızalı.

7 Arıza Kodu: Bacada Tıkanma Var Kombiniz bacalı ise bacanızı kontrol edin ve 20 dakika bekledikten sonra resetleyin. Hermatik ise kombinizin Prosostat arızalı.

8 Arıza Kodu: Sigorta Arızası Kombizin Anakart üzerinde bulunan sigortaları arızalı Şefaf kapaktan göreceksiniz ki içinde yedek sigortaları fabrika tarafından verilmiştir. Değiştirerek kombinizi Resetleyin.

9 Arıza Kodu: Computer Arızası Kombinizin Anakart Arızalı. E Arıza Kodu: Gerilim Çok Düşük (-) Arıza Kodu: Isıtma Devrede Kombinizin herşeyi normal

Buderus Logamax u052-24/28K Arıza Kodları

CL Arıza Kodu: Sıcak kullanım suyu sıcaklık sensörü arızalı (Logamax UOS2-24/28K) Çözüm: Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

SH Arıza Kodu: EMS işletiminde kesinti Çözüm: Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin.

CL Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensörü doğru monte edilmemiş (Logamax UOS2-24/28K). Çözüm: Montaj yerini kontrol edin, sensörü sökün ve ısı transfer macunu sürerek yeniden monte edin.

CP Arıza Kodu: Boyler sensörü algılanmıyor. Çözüm: Boyler sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

9C Arıza Kodu: Kod anahtarı algılanmıyor. Çözüm: Kod anahtarını yerine doğru takın, numarasını kontrol edin, ölçün, gerekirse değiştirin.

3A Arıza Kodu: Dif. basınç şalteri işletme esnasında açıyor (Fan devir hızı sağlanamıyor). Çözüm: Dif. basınç şalterini, atık gaz tahliyesini ve fanı kontrol edin.

QP Arıza Kodu: Dif. basınç şalteri sükunet halinde açmıyor. Çözüm: Dif. basınç şalterini kontrol edin.

3C Arıza Kodu: Dif. basınç şalteri kapatmıyor. Çözüm: Dif. basınç şalterini ve atık gaz tahliyesini kontrol edin.

- Arızası: Dış hava termostatı algılanmıyor. Çözüm: Dış hava termostatını ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

2E Arıza Kodu: Isıtma tesisatı su basıncı düşük. Çözüm: Su basıncını kontrol edin, gerekiyorsa tamamlayın. (Tavsiye Ettigimiz 1.5 ile 2.0 Arasında Olmasıdır.)

8Y Arıza Kodu: 8 - 9 köprüsü algılanmıyor. Çözüm: Soket yerine oturmamış, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş.

2P Arıza Kodu: Isıtma devresinde ani veya çok hızlı sıcaklık yükselmesi. Çözüm: Pompa ve by-pass hattını kontrol edin.

4Y Arıza Kodu: Gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı. Çözüm: Sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

4C Arıza Kodu: Emniyet termostatı (STB) devreye girmiş. Çözüm: Tesisat basıncını, sıcaklık sensörünü, pompayı, elektronik kart sigortasını kontrol edin kombinin içindeki havasını alın.

6A Arıza Kodu: Alev algılanmıyor. Çözüm: Gaz giriş vanası açık mı ? Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu kontrol edin.

EC Arıza Kodu: Dahili hata Çözüm: Elektrik soket kontaktlarını, ateşleme kablolarının bağlantılarını kontrol edin, eger sorun devam ediyorsa elektronik kartı değiştirin.

EL Arıza Kodu: Referans gerilimi (dahili düşük voltaj) hatalı Çözüm: Elektronik kartı değiştirin.

6C Arıza Kodu: Cihaz kapandığı halde alev algılanmaya devam ediyor. Çözüm: Elektroda su gelmiş olabilir, Elektrodu kablosuyla birlikte değiştirin.

6C Arıza Kodu: Gaz kesildiği halde alev algılanmaya devam ediyor. Çözüm: Gaz armatürü kablo bağlantılarını ve gaz armatürünü kontrol edin, elektrod setini kontrol edin, gerekirse değiştirin.

EP Arıza Kodu: Yanlışlıkla uzun süreli reset butonuna basılmış (30 saniyeden Fazla Basılmış). Çözüm: Reset butonuna tekrar basın. Tekrar aynı arızaya geçerse reset butonunu kontrol edin.

ARİSTON KOMBİ ARIZA KODLARI

101 Aşırı ısınma

501 Alev yok

1 03 Yetersiz dolaşım

104 Yetersiz dolaşım

105 Yetersiz dolaşım

106 Yetersiz dolaşım

107 Yetersiz dolaşım

1 11 Yetersiz dolaşım "Doldurma tuşuna bas"

601 Egzoz dumanı tahliye arızası

305 P.C.B. arızası - Elektronik kart arızası

306 P.C.B. arızası - Elektronik kart arızası

307 P.C.B. arızası - Elektronik kart arızası

607 Anakart arızası - Hava Sirkülasyonu

677 Anakart arızası - Fan arızası

 

Vaillant Plus Kombi Arıza Kodları

F 22 : Cihaz su basıncı düşük veya pompa arızalıdır. su basıncını kontrol edin

F 28 : Kombinize gelen gaz vanaları kapalı olabilir, şebeke voltajınız 220 Voltan düşük olabilir veya cihazınızın içerisinde gaz valfi arızalı olabilir.

F 29 : Kombinizin bacası çıkmış olabilir.

 

ECA Confeo dijital ve Confeo Premix Kombi Arızaları Kodları

t 6. Arıza Kodu: Baca gazı sensörü arızası (açık devre)

t 6 Arıza Kodu: Baca gazı sensörü arızası (kısa devre)

t 2 Arıza Kodu: Baca gazı aşırı sıcaklık uyarısı

E 4 Arıza Kodu: Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (kısa devre)

E 5 Arıza Kodu: Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (açık devre)

E 3 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık kilitlenmesi (limit termostat)

t 1 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık uyarısı (elektronik limit)

t 3. Arıza Kodu: Merkezi ısıtma sıcaklık sensörü arızası (açık devre)

t 3 Arıza Kodu: Merkezi ısıtma sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)

t 5. Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızası (açık devre)

t 5 Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)

t 7 Arıza Kodu: Dış hava sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)

E 1 Arıza Kodu: Alev yok kilitlenmesi

E 2 Arıza Kodu: Yanlış alev sinyali hatası

d 1 Arıza Kodu: Alev devresi arızası

C1 Arıza Kodu: Ana kart ile iletişim kesintisi uyarıcı

a 1 Arıza Kodu: Ana kartta düşük voltaj uyarısı

p 1 Arıza Kodu: Düşük su basınç uyarısı

y 1 Arıza Kodu: Gaz valfi devresi arızası ( bu arızanın 4 5 sebebi var bakmadan anlaşılmaz ama gaz valfi veya iyon sorunu diyor )

ECA Fortius Dijital Fortius Plus ve CALORA Arıza Kodları

t 6. Arıza Kodu: Baca gazı sensörü arızası (açık devre) 6 Arıza Kodu: Baca gazı sensörü arızası (kısa devre)

t 2 Arıza Kodu: Baca gazı aşırı sıcaklık uyarısı

E 4 Arıza Kodu: Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (kısa devre)

E 5 Arıza Kodu: Diferansiyel hava basınç anahtarı uyarısı (açık devre)

E 3 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık kilitlenmesi (limit termostat)

t 1 Arıza Kodu: Aşırı sıcaklık uyarısı (elektronik limit)

t 3. Arıza Kodu: Merkezi ısıtma sıcaklık sensörü arızası (açık devre)

t 3 Arıza Kodu: Merkezi ısıtma sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)

t 5. Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızası (açık devre)

t 5 Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)

t 7 Arıza Kodu: Dış hava sıcaklık sensörü arızası (kısa devre)

E 1 Arıza Kodu: Alev yok kilitlenmesi

E 2 Arıza Kodu: Yanlış alev sinyali hatası

d 1 Arıza Kodu: Alev devresi arızası

C1 Arıza Kodu: Ana kart ile iletişim kesintisi uyarıcı

a 1 Arıza Kodu: Ana kartta düşük voltaj uyarısı

p 1 Arıza Kodu: Düşük su basınç uyarısı

y 1 Arıza Kodu: Gaz valfi devresi arızası

DEMİRDÖKÜM ADEN VE SOLARİS KOMBİ ARIZA KODLARI KODLARI

F0- Isıtma devresi (CH) sistemi düşük basınçta

F1- Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası

F2- Kullanım suyu devresi (DHW) sıcaklık sensörü hatası

F3- Isıtma devresi (CH) sıcaklık sensörü hatası

F4- Alev başlığı (İyonizasyon) hatası (reset gerektirir)

F5- Prosestat veya baca sensörü hatası

F6- Dış hava sensör hatası OC Dış hava sensörü bağlandı ve OTC hazır (her zaman yanmaz) CC Dış hava sensörü iptal edildi sinyali

ALARKO SERENA ARIZA KODLARI

[E01] Alev Yok- Kombideki gaz vanasının ve gaz saatinin açık olduğundan ve gaz geldiğinden emin olun.

[E02] Limit Termostat Arızası

[H20] Su Basıncı Arızası

[E05] Isıtma Sensörü Arızası

[E06] Kullanım Suyu Sensörü Arızası

[E14] Diferansiyel Fark Basınç Anahtarı Arızası

[E22] Parametre Programlama İsteği

[E35] Alev Algılama Arızası